Audyty uproszczone dla wymiany starych kotłów/pieców

AUDYTY UPROSZCZONE

Nasza firma wykonuje audyty uproszczone dla mieszkańców gmin objętych programami grantowymi dofinansowania na wymianę kotłów/pieców zasilanych węglem. Audyty są zgodne ze wzorem i szablonem wydanym przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą. Celem opracowania jest dokonanie oceny efektywności energetycznej oraz emisyjności obecnego źródła ciepła oraz wyliczenie wskaźników w związku z planami jego wymiany. Audyt jest obowiązkowym dokumentem dla właścicieli nieruchomości ubiegających się o dofinansowanie z lokalnego urzędu gminy.  Usługa zawsze jest poprzedzona oględzinami istniejącego źródła ciepła. W ramach audytu oferujemy fachowe doradztwo w zakresie znalezienia optymalnych rozwiązań. 

W związku z bardzo dużym zinteresowaniem usługą audytu uproszczonego, zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej pojawaiające się pytania:

1. Ile trwa wykonywanie audytu?

Audyt jest dokumentem uproszczonym. Na czas jego wykonania składają się oględziny (wraz z dokumentacją fotograficzną) aktualnego źródła ciepła oraz wykonanie obliczeń. W najbardziej oczywistych, powtarzalnych przypadkach, wykonanie audytu jest w trakcie wizyty audytora na terenie nieruchomości. Jeśli nie ma problemów z ustaleniem stanu faktycznego źródła ciepła (dostęp do kotłowni lub pieca) oraz preferencjami zainteresowanego (co chcemy zamontować w jego miejsce) to zajmuje to od 15 do 30 minut, po których klient otrzymuje gotowy dokument na miejscu. W bardziej skomplikowanych przypadkach, wykonanie obliczeń na miejscu może okazać się niewsakzane. Wówczas czas realizacji może wydłużyć się do kilku dni.

2. W jakich godzinach wykonuje się audyty?

W celu wykonania audytu konieczna jest obecność właściciela nieruchomości lub osoby przez niego upoważnionej. Z tego względu audyty wykonywane są głównie w godzinach popołudniowych, kiedy większość mieszkańców jest w domach. Oczywiście istnieje też możliwość indywidualnego dostosowania terminu.

2. W jaki sposó należy się przygotować do wykonania audytu?

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu, należy przygotować następujące dane:

-powierzchnię użytkową budynku

-liczbę osób zamieszkujących gospodarstwo domowe

-ilość spalanego paliwa (jeśli mamy faktury to należy je przygotować, jeśli nie to bazujemy na oświadczeniu wynikającemu z pańśtwa wiedzy

-dotychczasowy sposób ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody (urządzenia należy udostępnić do oględzin i dokumentacji fotograficznej)

-prefernecje dotyczące montażu nowego źródła ogrzewania oraz ciepłej wody

3. Jaka jest cena usługi audytu?

Cena usługi audytu uproszczonego zależy od terenu, na którym realizowany jest dany projekt i ustalonych przez jego lidera zasad. Cena zawiera się zwykle w przedziale 350-430 zł brutto. Płatność odbywa się gotówką w chwili odbioru dokumentów. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny. 

 

 

 

 

Kontakt

ENVIROTERM
Tomasz Wójcik

59-220 Legnica, ul. Władysława Łokietka 18;

t.wojcik@instalacje.legnica.pl

697 778 877

Godziny pracy: 7:00 - 15:00